Ferie i feriehus på Mols, i Ebeltoft og Helgenæs

Sletterhage Fyr ved Helgenæs

Landets største konsentrasjon av opplevelsestilbud!

Halvøya Djursland er kun 50 x 50 km og har landets største konsentrasjon av attraksjoner og opplevelsestilbud. Det betyr, at det dere skal inn og se nærmere på, ligger forholdsvis nært hverandre. Man kan oppleve mye på bare en uke.

 

Nyt strendene ved Mols, Ebeltoft og Helgenæs

Strendene ved Mols, Ebeltoft og Helgenæs

Det er mange badestrender på denne delen av Djursland. Mange av strendene er tildelt EU´s Blå Flag, som gis til strender med helt rent badevann og fine fasiliteter, herunder toalett- og badeforhold. På de fleste strendene er det også parkeringsforhold, samt kiosker og spisesteder i nærheten.

 

Kjennetegnet for strendene på Djursland er lavt vann og lange, hvite sandstrender, så langt øyet rekker - de er ideelle for barn. Det er flere bademuligheter på store deler av sørkysten. Ikke minst strendende i Ebeltoft vikene er meget gode, hvis man elsker å være i eller ved vannet.

 

En dag ved vannet sammen med barna, når det er varmt, luften stille og solen strålende, skal prøves hvert år.

 

 

Besøk de mange kunsthåndverekere i Ebeltoft

Ferie i Ebeltoft

Den gamle handelsbyen Ebeltoft, er en idyllisk by med sine gamle bindingsverkshus, små streder, toppede brostein og stokroser i alle farver.

 

Her finnes mange små butikker, kunsthåndverkere, gode spisesteder og severdigheter for alle aldre. Ebeltoft er en fredelig by i vinterhalvåret, men om sommeren summer byen av liv nesten hele døgnet.

 

I området finner dere den vakreste naturen, med adskillige spaser- og sykkelstier og et rikt fugle- og dyreliv.

 

Enten dere ønsker attraksjoner og forlystelser eller opplevelser i naturen, så er det masser av muligheter i dette område. De lokale tursitbyråer hjelper gjerne med inspirasjon.

Hold ferie på Mols, i Eblertoft og Helgenæs. Søk og bestill feriehus nå!

Søk og bestill

 

 
Søk i dansommer.no

 

Lastminute sommerhus

ITC161

Gaiole in Chianti

Fra 09-02-2012

Til 18-02-2012

kun 1905 NOK

Se mer og bestill

DSH114

Schönhagen Strand

Fra 11-02-2012

Til 03-03-2012

kun 6585 NOK

Se mer og bestill

Flere Lastminute tilbud

 

 
contact us
+45 3914 3300
Bare ta kontakt hvis du lurer på noe