




























Ferieleilighet - Neuendorf, Tyskland
Konsepter
-
Husdyr tillatt
Husdyr tillatt
I disse feriehusene er husdyr hjertelig velkommen. Viktig! Maks. 2 husdyr pr. feriehus (i Sør-Europa maks. 1 husdyr). Følgende husdyr er tillatt: hund, katt, kanin, hamster, skilpadde og marsvin. -
Internett
Internett
Vær oppmerksom på at internettilgang kan være begrenset til en viss mengde GB. Hvis internettforbindelsen kun er tilgjengelig mot gebyr vil dette være angitt i husbeskrivelsen under ‘Fasiliteter’. -
Røykfrie feriehus
Røykfrie feriehus
Røyking er ikke tillatt i ferieboligen. Merk at ferieboligen ikke nødvendigvis har vært røykfri tidligere. -
Vital Feriehus
Vital Feriehus
Feriebolig med basseng, badstue eller boblebad. Maks 5 km til rekreasjonsområder, som tursti eller skiløyper. Feriebolig kan også ligge nær kurbad, sykkelutleie eller badeland. -
Valgfri ankomst
Valgfri ankomst
Ferieboliger der du – i utvalgte sesonger – kan velge ankomstdag selv. I ferieboligens kalender kan du se om valgfri ankomst er mulig i perioden du ønsker.
Beskrivelse
Den komfortable ferieleiligheten ligger i første etasje i et feriehus som ble nybygd i 2008 på en egen fritidseiendom med utsikt over Saaler Bodden. En annen ferieleilighet i øverste etasje brukes kun sporadisk privat av eieren.
Leiligheten er innredet med høy standard med stue (polstrede møbler, flatskjerm-TV, mini-stereoanlegg, Hark-peis), åpen kjøkkenløsning (spisebord, elektrisk komfyr og stekeovn, mikrobølgeovn, oppvaskmaskin, kjøleskap med fryseboks og diverse små kjøkkenapparater), spiseplass med stort spisebord, to soverom (hvert med 2 enkeltsenger som kan settes sammen) og et stort bad med dusj/WC. Det er en møblert terrasse med grill, solsenger, parkeringsplass og WLAN. Barnestol og barneseng kan stilles til rådighet kostnadsfritt for små barn.
Sluttrengjøring og sengetøy er inkludert i totalprisen. Håndklær må medbringes. Betales på stedet: Turistskatt, energi og vann etter forbruk. Kun ett lite kjæledyr opp til 30 cm høyde er tillatt i denne boligen.
Neuendorf er en liten landsby på Saaler Bodden sør for halvøya Fischland-Darß-Zingst. De små byene Ribnitz-Damgarten og Barth ligger ca. 14 km unna. Østersjøen kan nås på ca. 15 minutter med bil. I landsbyen finner du en liten havn med kafé/restaurant, en passasjerferge til halvøya og en badeplass samt sykkelutleie.
Regionen rundt halvøya Fischland-Darß-Zingst er ideell for seiling og surfing. Naturelskere og fuglekikkere vil også få valuta for pengene, ettersom mange trekkfugler, spesielt traner, stopper opp i regionen om våren og høsten. Det godt utbygde nettverket av sykkelstier gjør det enkelt å utforske området på sykkel. Kunstnere og fotografer trekkes også ofte til halvøya Fischland-Darß-Zingst. Ahrenshoop med sitt kunstmuseum er kjent som en kunstnerkoloni og er spesielt attraktivt for landskapsmaleri, mens Østersjøbadebyen Zingst er dedikert til fotografering.
Om ferieboligen
- 1. etasje
- Kjæledyr: 1
- Eier bor på tomten
- Håndklær kan ikke leies
- Bygget (år): 2008
- Renovert (år): 2010
- Vår kvalitetsvurdering: 3
- Gjester: 4
- Antall gratis barn (0-4 år): 1
- Kabel-TV
- Stereoanleg
- Flatskjerm-TV
- Hårføner
- Internett (trådløst)
- Barnestol antall: 1
- Varmt/kaldt vann på kjøkkenet
- Baderom
- WC: Varmt og kaldt vann , Dusj
- Kjøkken
- Soverom nr. 1
- Dobbeltseng(er) (2 plass(er))
- Soverom nr. 2
- Dobbeltseng(er) (2 plass(er))
- Elektrisk komfyr
- Kjøleskap
- Fryseboks
- Mikrobølgeovn
- Oppvaskmaskin
- Stekeovn
- Peis
- Privat innhegnet hage
- Hagemøbler
- Gratis parkering på stedet
- Grill
- Antall ekstra solsenger: 2
- Terrasse el. lignende
- Terrasse/Balkong
- Merket sykkelsti 5-10 km : 100 m
- Merket tursti : 100 m
- Avstand innkjøpsmulighet: 8 km
- Nærmeste restaurant: 2 km
- Avstand til alt. vann/bading: 300 m (Innsjø)
- Nærmeste by: 3 km ( Saal )
- Vær oppmerksom på at avstander ovenfor er oppgitt i luftlinje.
Utforsk området:
Beregn avstand